مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
گزارش مركز آمار ايران از وضعيت اشتغال و بيكاري كارجويان
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :Ali
تاريخ: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۴۵:۳۱

س ايرنا : راس آمار كشور‌ايران در گزارشي از حالت اشتغال و بيكاري در تابستان ۹۶ گفت : نرخ شركت كردن اقتصادي مرز و بوم در فصل تابستان ۹۶ بالغ بر ۴۱ درصد بوده كه نسبت به فصل تابستان ۹۵ شش دهم درصد رويش داشته است و بيش تر از ۴۰ درصد شاغلين بيشتر از استاندارد عمل مي نمايند . ارگان متولي آمار ميهن همينطور خاطرنشان كرد : نرخ بيكاري هم درين زمان ۱۱ . ۷ درصد بوده كه نسبت به بازه زماني شبيه سال پيشين يك درصد كم شده است . 
بر پايه ي تعريف راس آمار جمهوري اسلامي ايران , نرخ شركت كردن اقتصادي از نسبت جمعيت فعال مشغول به كار و بي كار ۱۰ ساله و بيشتر و يا اين كه ۱۵ ساله و بيشتر به جمعيت در سن فعاليت ۱۰ ساله و بيشتر و يا اين كه ۱۵ ساله و بيشتر ضرب در ۱۰۰ بدست ميايد . 
راءس آمار كشور ايران گفت : ۲۶ ميليون و ۹۸۳ هزار و ۲۵۰ نفر از جمعيت فعال مرزو بوم در فصل‌تابستان ۹۶ شركت كردن اقتصادي داشته اند كه مساوي ۴۱ درصد جمعيت فعال ميهن بوده است . اين نرخ در فصل بهار ۹۶ هم اندازه ۴۰ . ۶ درصد بوده و در فصل‌تابستان ۹۵ متساوي ۴۰ . ۴ درصد بوده است . 
درين گزارش آمده است : بيشترين اشتغال مرزوبوم در فصل تابستان ۹۶ در بخش سرويس ها با ۱۱ ميليون و ۷۹۸ هزار و ۷۷ نفر متساوي ۴۹ . ۵ درصد بوده است و بعداز آن جمعيتي بالغ بر هفت ميليون و ۴۸۰ هزار و ۵۴۹ نفر مساوي ۳۱ . ۴ درصد در بخش صنعت شاغل بوده است . همينطور نرخ اشتغال در بخش كشاورزي ۱۹ . ۱ درصد با جمعيتي بالغ بر چهار ميليون و ۵۴۵ هزار و ۲۴۰ نفر را دربرگيرنده مي شود . 
يافته هاي راس آمار جمهوري اسلامي ايران نشان مي‌دهد كه نرخ شركت كردن اقتصادي ميان زنان نسبت به مردان و در نقاط شهري نسبت به نقاط روستايي كمتر بوده است . همينطور بررسي فرايند تغييرات نرخ شركت كردن اقتصادي نشان داده است

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]