آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
گزارش مركز آمار ايران از وضعيت اشتغال و بيكاري كارجويان
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :Ali
تاريخ: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۴۵:۳۱

س ايرنا : راس آمار كشور‌ايران در گزارشي از حالت اشتغال و بيكاري در تابستان ۹۶ گفت : نرخ شركت كردن اقتصادي مرز و بوم در فصل تابستان ۹۶ بالغ بر ۴۱ درصد بوده كه نسبت به فصل تابستان ۹۵ شش دهم درصد رويش داشته است و بيش تر از ۴۰ درصد شاغلين بيشتر از استاندارد عمل مي نمايند . ارگان متولي آمار ميهن همينطور خاطرنشان كرد : نرخ بيكاري هم درين زمان ۱۱ . ۷ درصد بوده كه نسبت به بازه زماني شبيه سال پيشين يك درصد كم شده است . 
بر پايه ي تعريف راس آمار جمهوري اسلامي ايران , نرخ شركت كردن اقتصادي از نسبت جمعيت فعال مشغول به كار و بي كار ۱۰ ساله و بيشتر و يا اين كه ۱۵ ساله و بيشتر به جمعيت در سن فعاليت ۱۰ ساله و بيشتر و يا اين كه ۱۵ ساله و بيشتر ضرب در ۱۰۰ بدست ميايد . 
راءس آمار كشور ايران گفت : ۲۶ ميليون و ۹۸۳ هزار و ۲۵۰ نفر از جمعيت فعال مرزو بوم در فصل‌تابستان ۹۶ شركت كردن اقتصادي داشته اند كه مساوي ۴۱ درصد جمعيت فعال ميهن بوده است . اين نرخ در فصل بهار ۹۶ هم اندازه ۴۰ . ۶ درصد بوده و در فصل‌تابستان ۹۵ متساوي ۴۰ . ۴ درصد بوده است . 
درين گزارش آمده است : بيشترين اشتغال مرزوبوم در فصل تابستان ۹۶ در بخش سرويس ها با ۱۱ ميليون و ۷۹۸ هزار و ۷۷ نفر متساوي ۴۹ . ۵ درصد بوده است و بعداز آن جمعيتي بالغ بر هفت ميليون و ۴۸۰ هزار و ۵۴۹ نفر مساوي ۳۱ . ۴ درصد در بخش صنعت شاغل بوده است . همينطور نرخ اشتغال در بخش كشاورزي ۱۹ . ۱ درصد با جمعيتي بالغ بر چهار ميليون و ۵۴۵ هزار و ۲۴۰ نفر را دربرگيرنده مي شود . 
يافته هاي راس آمار جمهوري اسلامي ايران نشان مي‌دهد كه نرخ شركت كردن اقتصادي ميان زنان نسبت به مردان و در نقاط شهري نسبت به نقاط روستايي كمتر بوده است . همينطور بررسي فرايند تغييرات نرخ شركت كردن اقتصادي نشان داده است

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]